23.06.2015

22 червня в Братиславі (Словаччина) відбулась зустріч міністрів країн Вишеградської групи та країн-учасниць ініціативи ЄС "Східне партнерство", відповідальних за питання молодіжної політики. Міністр молоді та спорту Ігор Жданов виступив із доповіддю про основні напрямки розвитку молодіжної політики в України.

«Міністерством було створено Раду з питань реформ молодіжної політики, до складу якої увійшли представники громадськості, молоді активісти, лідери молодіжних організацій та платформ, представники міжнародних організацій та установ, що працюють з молоддю в Україні, науковці та дослідники. Разом із ними ми працюємо над реформами в цій сфері, адже девізом роботи Міністерства молоді та спорту є загально визнаний лозунг «Нічого для молоді без молоді», - зазначив Міністр у своєму виступі.

Також Ігор Жданов повідомив про те, що Міністерство залучає громадянське суспільство до розробки державних програм молодіжної сфери. Таким чином, проект Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016-2020 роки пройшов широке коло обговорення. Вперше стратегічний документ розвитку молодіжної політики було винесено на широке обговорення в рамках низки консультацій та проведення в Києві Всеукраїнського круглого столу.

«Крім цього, на фінальному етапі розробки знаходиться Дорожня карта реформ молодіжної політики, яка розроблялась не в кабінетах Міністерства, а великим експертним колом в тісних консультаціях з громадськістю», - наголосив Ігор Жданов.

Під час зустрічі міністрами було підписано Меморандум про співпрацю у сфері молодіжної політики, між Міністерствами країн Вишеградської групи, відповідальними за питання молодіжної політики, та Міністерствами країн-учасниць ініціативи ЄС «Східне партнерство», які опікуються розвитком молодіжної політики.

«В питаннях співпраці з Вишеградською групою ми розраховуємо перш за все на експертну допомогу в реалізації завдань, які стоять перед Україною після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ми переконані, що разом досягнемо кращих результатів, відкриємо нові можливості для молоді та створимо сприятливі умови для співпраці між молодими людьми наших країн. Ми високо оцінюємо співпрацю в рамках підписаного Меморандуму», – заявив Ігор Жданов на прес-конференції з нагоди підписання Меморандуму.