23.06.2015

Круглий стіл відбувся 19 червня в Київській державній академії водного транспорту за ініціативи Асоціації «Всеукраїнське Об’єднання Крюінгових Компаній». В обговоренні запропонованого Міністерством інфраструктури плану заходів щодо спрощення системи дипломування моряків взяли участь більше 20 учасників, серед яких – представники Укрморрічінспекції, профільних навчальних закладів, крюінгових компаній та учбових центрів для моряків.

Першу частину зустрічі учасники присвятили обговоренню проблемних питань професійної підготовки галузевих кадрів. Зокрема, у зверненні ректорів Київської, Одеської та Херсонської морських академій йшлося про необхідність забезпечення моряків учбово-тренажерними суднами. «Актуальна потреба галузі – це підготовка конкурентоспроможних кадрів, які будуть користуватися попитом як у вітчизняних, так в іноземних судновласників. Тому практичний інструктаж і тренування на реальних суднах забезпечать підвищення якості освіти моряків у профільних ВНЗ, котрі щороку випускають до 7500 осіб», - зауважив проректор Одеської національної морської академії Вадим Захарченко.

Учасники наради дійшли згоди щодо утворення спільної групи, яка розробить юридично можливі шляхи фінансової підтримки утримання учбових суден профільними навчальними закладами.

Друга частина зустрічі розпочалася презентацією плану заходів Мінінфраструктури щодо спрощення системи дипломування моряків. Її провів заступник начальника інспекції відомства з питань підготовки та дипломування моряків Олександр Іщенко. Присутні підтримали необхідність спрощення системи підготовки і дипломування моряків, а також пропозицію щодо впровадження електронної системи тестування кадрів.

Заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков закликав учасників події надсилати на розгляд до Міністерства пропозиції та зауваження щодо вдосконалення плану.

Учасники заходу обговорили також і процес приєднання України до Конвенції про працю в морському судноплавстві (Maritime Labor Convention), передбачене Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2014-2017 роки. «Вже розроблений відповідний законопроект і підзаконні акти, а також проекти змін до пов’язаних з ними законів. Триває процес узгодження законопроекту з міністерствами, після чого пакет документів буде направлено до МЗС, який планується передати на розгляд Верховної Ради», - відзвітував присутнім заступник директора департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті і начальника відділу контролю над судноплавними компаніями та підприємствами Укрморрічінспекції Ілля Тихонов.

За його словами, процес ратифікації Конвенції MLC Україною планується завершити до кінця 2015 року.