23.06.2015

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Мартиненков наголосив, що вживаються заходи з метою своєчасної виплати заробітної плати, реалізації вугілля, а також зазначив, що прийняття Програми реформування вугільної галузі стане виходом із проблемної ситуації та відкриє можливості для інвестицій у вугільну галузь. Про це він сказав під час засідання президії ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України, яке відбулась 19 червня.

Ігор Мартиненков поінформував, що з боку Міністерства вирішуються питання розрахунків із підприємствами, а також наголосив, що розраховує на підтримку профспілок гірників. «Для мене, як для гірника, профспілка завжди була і є помічником. Профспілки на місцях, знають ситуацію і можуть зробити набагато більше», - зауважив  він.  Також Перший заступник Міністра запропонував залучити відомих та шанованих в Україні заслужених працівників вугільної галузі, колишніх міністрів до процесу реформування вугільної галузі.

У своїх виступах представники підприємств «Волиньвугілля», «Дзержнськвугілля, «Красноармійськвугілля», «Львіввугіля», шахти «Надія» наголосили на необхідність фінансової дисципліни з боку генеруючих підприємств. Вони також поділилися думками щодо приватизації та наголосили про необхідність фінансової підтримки впровадження Програми реформування вугільної галузі після її схвалення Урядом. Зокрема, відзначено підтримку шахти «Нововолинська № 10», виділення Урядом коштів для погашення заборгованості із зарплати.

За підсумками зустрічі Ігор Мартиненков підкреслив необхідність проведення переговорів із  генераціями щодо погашення боргу перед ДП «Вугілля України», а також запевнив про подальшу співпрацю із профспілками щодо оперативного врегулювання проблем шахтарів.