24.06.2015

23 червня відбулося виїзне засідання Урядової комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла 8 червня цього року в Київській області. Участь у засіданні взяли голова Урядової комісії – Очільник ДСНС Микола Чечоткін, представники центральних та місцевих органів влади, організації, що входять до складу комісії, представники нафтобаз.

В ході засідання учасники обговорили питання, що стосувалися ліквідації пожежі на нафтобазі, організації роботи Штабу пожежогасіння та завершення процесу перекачування паливно-мастильних матеріалів з нафтобази “БРСМ-нафта”.

Зокрема, перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький повідомив, що наразі на території нафтобази ознак горіння не спостерігається. Усі залишки бензину та дизельного палива з пошкоджених резервуарів перекачано у вцілілі резервуари бази “БРСМ”. На нафтобазі у вцілілих резервуарах знаходиться близько 1 тис. 780 куб.м. До резервуарів нафтобази “KLO” всього перекачано 3 тис. 152 куб.м дизельного пального.

“Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації ДСНС України продовжує працювати у цілодобовому режимі. Рятувальники здійснили очищення (сорбентування) території та водойм поблизу нафтобази від залишків нафтопродуктів. На місці ліквідації пожежі здійснюють спостереження та контроль за пожежною обстановкою 78 рятувальників та 32 од. техніки. Охорону місця проведення робіт з ліквідації надзвичайної ситуації здійснюють 21 співробітник міліції та 70 чол. особового складу Національної гвардії”, - зазначив Олег Мельчуцький.

Під час засідання Урядової комісії були визначені подальші кроки ліквідації наслідків пожежі на нафтобазі. Значну увагу було приділено саме питанню рекультивації території, тобто процесу штучного відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення. Задля цього буде розроблено План відновлення екологічної рівноваги на території довкола нафтобази “БРСМ-нафта”.