24.06.2015

Зовнішньоторговельна діяльність повинна бути відокремлена від політики і для зміцнення позицій українських компаній на зовнішніх ринках та захисту інтересів національних виробників, необхідно використовувати усі наявні ресурси. Про це йшлося на колегії Мінекономрозвитку 23 червня.

Як зауважила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська, у нас досить обмежені ресурси для підтримки експорту. Для того, аби досягнути успіху у цій сфері, необхідно ефективно використовувати вже наявні механізми та інструменти. Серед них, перш за все, є: робота міжурядових комісій, поїздки українських посадовців в різні країни, а також робота з посольствами і міжнародні зустрічі, що відбуваються в Україні.

Наталія Микольська запропонувала, аби була розглянута можливість у програму кожної поїздки високопосадовців включати торговельні питання. Адже це - загальновідома світова практика.

«Це означає, що якщо кожен Міністр буде піднімати під час поїздок торговельні питання, ми будемо мати прогрес. Ми повинні боротись за кожен долар нашого експорту», - сказала Торговий представник.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус акцентував увагу на необхідності створювати імідж України як передбачуваного і комфортного для співпраці партнера на міжнародній арені. Останнім часом у цьому напрямку зроблено чимало позитивних зрушень: «Ми захищаємо наші торговельні інтереси, зокрема, на тристоронніх переговорах між ЄС, РФ і Україною, змогли врегулювати наші торгові відносини з Казахстаном – і тепер на їх ринок підуть наші молочні продукти, а також припинили участь у спорі в рамках СОТ між Україною та Австралією», - сказав керівник відомства.

Останній приклад роботи у цьому напрямку – позиція України щодо вступу Казахстану до СОТ: «Це важливо, щоб нас сприймали як надійного торговельного партнера, а це означає, що досить блокування вступу країн до СОТ. Ми приєднуємося від самого початку до процесу вступу країни і опрацьовуємо всі моменти, відстоюючи національні інтереси, не приймаючи жодних політичних рішень. Адже торгівля - це торгівля, і вона повинна бути відокремлена від політики», - зауважила Наталія Микольська.