24.06.2015

Вже зараз Уряд займається питаннями підготовки до зимового періоду. Про це на брифінгу, 23 червня, в Будинку Уряду, повідомив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський.

«Ще з лютого Уряд займається тим, щоб в зимовий період ми були забезпечені теплом, електроенергією, всім тим, що дає можливість для нормального гідного життя», - наголосив Валерій Вощевський.

За його словами, одним із важливих питань є забезпечення генеруючих станцій вугіллям. Він підкреслив, що проблем із забезпеченням вугіллям газової групи (марки «Г») немає, оскільки це вугілля видобувається, зокрема у Львівській, Дніпропетровській областях, та на контрольованій території Донецької та Луганської області. При цьому він зазначив, що є певні складнощі з фінансуванням закупівлі цього  вугілля, а отже і оплатою праці шахтарів.

«Зараз Уряд робить все для того, щоб забезпечити оплату цього вугілля, і я думаю, що найближчим часом, протягом цього тижня, буде прийнято рішення, будуть знайдені ресурси і ми з впевненістю можемо сказати, що вугілля, яке знаходиться на нашій території буде поставлено на генеруючі теплоелектростанції», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр. Крім того, він наголосив, що завдяки розрахункам Уряду за поставки вугілля, буде вирішено і питання погашення заборгованості з виплати заробітних плат шахтарям.

У той же час,  Валерій Вощевський зазначив, що є певні труднощі із забезпеченням вугілля антрацитової групи (марки «А»).

«Так трапилося, що воно все знаходиться на тимчасово неконтрольованій території. Це 5,5 млн. тонн, які нам потрібно. Досить серйозний обсяг. І вивезення  вугілля з Донбасу це якраз те, чим займається Антикризовий енергетичний штаб. Ми робимо все для того, щоб ці 5,5 млн. тонн були доставлені на генеруючі станції», - зауважив він і додав, що Уряд розглядає і альтернативні варіанти, зокрема, імпорт даної марки вугілля з-за кордону.