24.06.2015

Перший заступник Міністра охорони здоров'я Олександра Павленко вважає, що держава повинна регулювати ціни лише на ту продукцію, яку вона закуповує. «Це відповідає практиці розвинених країн. У той час, поки в Україні відсутня ефективна система компенсації цін на ліки з боку держави, немає ні замовника, ні платника у вигляді, наприклад, страхового фонду, який би здійснював контроль у цій сфері, Міністерство не може взяти на себе відповідальність за руйнування нинішньої системи регулювання цін на лікарські засоби. Так, її треба оптимізувати, але руйнувати, нічого не пропонуючи взамін, не можна», - підкреслила Олександра Павленко.

У якості тимчасового проміжного рішення, МОЗ спільно з фармсектором запропонували відмовитися від диференційованих націнок на регульовані препарати і вироби медичного призначення. Це закладено в проекті змін до постанов КМУ № 240, №955 та №333. Крім того, в даний час експертна група з дерегуляції фармринку розглядає питання про скасування обов'язкового мінімального асортименту для аптечних закладів, на який поширюється державне регулювання націнок. Також найближчим часом буде опрацьовано додаткові, більш системні, нормативні акти щодо ціноутворення.

Олександра Павленко також повідомила, що проект змін до постанови КМУ від 2 червня 2014 № 240 отримав позитивну оцінку Всесвітньої організації охорони здоров'я. «ВООЗ схвалює цей документ, зазначивши, що він може служити тимчасовим заходом, а також рекомендує Міністерству охорони здоров'я розробити національну лікарську політику щодо ціноутворення».