24.06.2015

23 червня 2015 року в будівлі МЗС України відбулося XХVІ засідання Національної комісії з питань закордонних українців під головуванням заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату, Голови Комісії Вадима Пристайка.

Національна комісія з питань закордонних українців, до складу якої входять представники центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, зокрема Голова товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» І.Ф.Драч, голова Секретаріату згаданого товариства А.Є.Кендзера, академік НАН України М.Г.Жулинський, під час засідання розглянула 130 заяв на отримання статусу закордонного українця.

За результатом ухвалених на засіданні рішень статус закордонного українця було надано 67 особам з 21 країни світу. Загалом, статусу закордонного українця з часу набрання Законом України «Про закордонних українців» чинності набуло 8515 осіб з 72 країн світу.

У рамках засідання Національної комісії також обговорювалося питання удосконалення функціонування Національної комісії, зокрема було повідомлено про підготовку  МЗС України змін до чинного законодавства з метою оптимізації процедури опрацювання заяв на отримання статусу закордонного українця та налагодження ефективної взаємодії між заінтересованими центральними органами виконавчої влади України.