24.06.2015

23 червня 2015 року у Міністерстві освіти і науки відбувся українсько-французький форум закладів вищої освіти. Під час заходу Перший заступник Міністра Інна Совсун та заступник Міністра Максим Стріха дали спільну прес-конференцію з представниками французької делегації. Також українською та французькою сторонами було підписано меморандум про співпрацю та 15 договорів про співпрацю між вітчизняними та французькими вищими навчальними закладами.

Інна Совсун зазначила, що візит французької делегації став можливим завдяки домовленостям, яких було досягнуто між Президентом Французької Республіки  Франсуа Олландом та Президентом України Петром Порошенком під час візиту до Франції Президента України.

Також перший заступник Міністра наголосила на важливості співпраці та обміну досвідом між Україною та Францією в галузі освіти і науки. «Багато змін, які зараз відбуваються в Україні, дуже співзвучні тим, які відбувалися у Франції. Ми можемо багато чому навчитися у наших зарубіжних колег, вивчаючи як подібні реформи відбувалися у їх системі вищої освіти», - сказала Інна Совсун. Співпраця також важлива для інтеграції української освітньої системи у європейський освітній та науковий простір

Радник Президента Французької Республіки з питань освіти, вищої освіти та наукових досліджень Венсан Берже зазначив, що міжнародна співпраця в галузі науки і освіти є одним з пріоритетів Президента Французької Республіки. За його словами, Україна входить до десяти країн, обраних Президентом Франції як найбільш пріоритетні у співпраці в науково-просвітницькому напрямку.

«Метою нашої спільної роботи є посилення обміну досвідом в сфері освіти і науки, розвиток програм обміну між нашими двома країнами студентів і науковців, аби вони могли спільно працювати та навчатись», - сказав Вінсан Берже. Також важливим напрямком роботи є поглиблення співпраці між вищими навчальними та науково-дослідницькими закладами України і Франції.

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха зазначив, що підписавши угоду про асоційовану участь у науково-іноваційній програмі Європейського Союзу «Горизонт 2020», Україна вступила до європейського дослідницького простору, в рамках якого міжнародні консорціуми України, у тому числі і з Францією, набувають особливої ваги. Максим Стріха запевнив, що сьогоднішня зустріч матиме велике значення не лише для української та французької науки, а і для європейської науки в цілому.

Генеральний директор з питань досліджень Міністерства національної освіти, вищої освіти та наукових досліджень Роже Жоне зазначив, що угоди, які були підписані між університетами України та Франції, окрім традиційних фізики та математики, включають нові напрямки співпраці – філологію, науки про довкілля, суспільні та гуманітарні науки.