24.06.2015

Щойно відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, членів уряду, керівництва Служби Безпеки України та Державної служби з надзвичайних ситуацій з представниками міжнародних гуманітарних організацій. У зустрічі взяли участь представники управління ООН з координації гуманітарних програм в Україні, Верховного комісаріату ООН у справах біженців, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, офісу гуманітарної допомоги Європейської Комісії (ЕКО), делегації «Лікарі без кордонів», організації Карітас та інші учасники.

Уряд України підтверджує тверду політичну волю для підтримки і порятунку всіх наших громадян, чиє життя і безпека є під загрозою внаслідок російської агресії.

Російські агресори поширюють відверту неправду про нібито гуманітарні заборони та ембарго з боку нашої держави.

Саме агресивні і цинічні дії Росії та керованих нею терористів є причиною гуманітарної біди для українських громадян.

Уряд України зосереджує всю необхідну увагу для вирішення практичних гуманітарних проблем, спричинених діями росіян.

З цією метою на зустрічі було домовлено про ряд практичних справ:

У рамках Служби Безпеки України призначається відповідальний посадовець за координацію проходження гуманітарної допомоги, який діятиме у прямій координації з офісом Віце-прем’єр-міністра України та Міністерством соціальної політики.

Для гуманітарних вантажів будуть встановлені режими «зеленого коридору» на визначених пунктах допуску.

Прем’єр-міністр дав доручення оптимізувати і спростити процедури погоджень, необхідних для гуманітарних вантажів відповідно до нашого законодавства.

Допомога має надаватися швидко і максимально просто, водночас із забезпеченням якісного контролю відповідно до розумних і цивілізованих процедур.

За підсумками зустрічі домовлено про постійний механізм взаємодії між керівництвом уряду та міжнародними гуманітарними організаціями.