24.06.2015

Найближчим часом буде завершено розробку карти з впровадження програми Партнерства у сфері стратегічних комунікацій Україна-НАТО, і Міністерство інформаційної політики братиме активну участь у реалізації напрямків та імплементації програми. Про це, 23 червня, на брифінгу в Будинку Уряду повідомила радник Міністра інформаційної політики Аліна Фролова. Вона нагадала, що минулого тижня представники Міністерства, у складі загальної групи українських посадовців, відвідали Штаб-квартиру НАТО з питань стратегічних комунікацій.

«Це була робоча поїздка представників українських міністерств та відомств, і візит був присвячений початку програми партнерства у сфері стратегічних комунікацій Україна-НАТО», - зазначила вона і додала, що до української делегації входили представники Ради Національної безпеки і оборони, Міністерства оборони, Мінінформполітики, Генерального штабу, Секретаріату Кабінету Міністрів, Державної прикордонної служби  та представники регіональної і місцевої влади.

За словами Аліни Фролової, програма партнерства це ініціатива України, яка  була підтримана НАТО.

«Вона спрямована на розвиток спроможності українських владних структур у галузі стратегічних комунікацій та  її  складових на стратегічному і тактичному рівнях, шляхом надання консультативної та практичної допомоги з боку партнерів», - наголосила Аліна Фролова. Вона також переконана, що таке партнерство - це стимулювання розвитку в Україні культури стратегічних комунікацій і розширення співпраці нашої держави з урядовими і  неурядовими організаціями у сфері комунікацій. «А також це вироблення та дотримання найвищих стандартів точності та етики для забезпечення  довіри до державних комунікацій, що є однією з найбільш важливих складових», - підкреслила радник.

Вона повідомила, що в рамках партнерства передбачаються різні види діяльності.  Це і проведення курсів і тренінгів з  різних стратегічних дисциплін для українських посадовців. І підтримка у встановленні міжвідомчої співпраці у галузі стратегічних комунікацій та її підсилення за допомогою впровадження відповідних механізмів та процесів всередині українських відомств та міністерств. «І одна  із важливих складових це підтримка розвитку системи і аналізу моніторингу громадської думки», - зазначила Аліна Фролова.

Зараз, зокрема, виробляється карта впровадження програми партнерства і очікується, що найближчим часом вже будуть підписанні всі необхідні документи.

«Партнерство було укладено між Радою Національної безпеки і оборони і відділом громадської дипломатії НАТО. РНБО виступає основним  координаційним органом в рамках програми партнерства, а Міністерство інформаційної політики братиме дуже активну участь в реалізації напрямів та імплементації програм», - підкреслила Аліна Фролова.