25.06.2015

22-23 червня відбулись засідання постійно діючої Комісії Міністерства інфраструктури України для проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки. Це другий етап конкурсу, що передбачав особисті презентації програм розвитку підприємств кандидатами.

Всього комісія заслухала презентації 34 кандидатів на 8 вакантних посад та після обговорення визначила переможців шляхом голосування.

Переможцями конкурсного відбору на посаду керівників ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону», Державне підприємство водних шляхів «Укрводшлях» та ПрАТ «Київський електротехнічний завод «Транссигнал» не було визнано жодного кандидата. Єдиний учасник конкурсу на посаду керівника Державного навчально-виробничого закладу авіаційного профілю «Запорізький центр льотної підготовки ім. Маршала авіації О.І. Покришкіна» Букрєєв Анатолій Олександрович відповідно до поданої заяви зняв свою кандидатуру з участі у конкурсі. Щодо вищезазначених підприємств комісія прийняла рішення звернутись до Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського з пропозицією повторного оголошення конкурсного відбору.

По інших посадах у рамках конкурсу авторами найкращих конкурсних пропозицій, на думку комісії, стали:

ДП «Бердянський морський торговельний порт» – Ільїн Микола Іванович;

Український державний проектно-технологічний науково-дослідний інститут цивільної авіації «Украеропроект» – Новіков Кирил Сергійович;

Державна авіаційна компанія «Херсон-Авіа» – Устьянцев Олександр Миколайович;

ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод» – Винник Олег Миколайович;

ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» – Бойчук Володимир Миколайович.

«Переможці продемонстрували обґрунтовані фінансово-господарські плани та пропозиції щодо залучення інвестицій, а також розуміння необхідності реформування підприємств, руйнування корупційних схем, особливо виключення підприємств-посередників з ланцюжків закупівель та збуту, готовність працювати на результат», –повідомив голова комісії, Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

Відповідно до вимог процедури, після погодження кандидатур з місцевими органами влади в тих регіонах, де розташовані підприємства, переможців буде призначено на посади на умовах контракту.

За словами Володимира Шульмейстера, у контрактах будуть обов’язково прописані бізнес-показники, що впливатимуть на оцінку ефективності нових керівників. «Винагорода, яку менеджери отримуватимуть за свою роботу, повинна бути жорстко прив'язана до результатів діяльності очолюваних ними підприємств. Новий керівник буде відповідати за досягнення поставлених цілей, відображених у фінансових планах. Ми розробляємо систему оцінки ефективності менеджменту, що чітко визначить, за яких показників план вважається не виконаним, а коли – перевиконаним. І це впливатиме на дохід керівника».