25.06.2015

24 червня 2015 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відвідав м. Івано-Франківськ, де за результатами зустрічей з представниками Івано-Франківської міської влади, обласної державної адміністрації та обласною радою було підписано Меморандум про партнерство в сфері енергоефективності.

Меморандумом передбачено, що з місцевого та обласного бюджету буде виділено кошти на співфінансування державних програм з енергоефективності.

«Співучасть місцевих органів влади у реалізації державної підтримки населення у підвищенні енергоефективності власних  будівель є ефективною та  дуже потрібною для держави вцілому», - зауважив Сергій Савчук.

За словами Голови Агентства, залучення місцевих та регіональних бюджетів до співфінансування заходів з енергоефективності, також сприятиме збільшенню кількості людей, які захочуть долучитися до програм державної підтримки. Оскільки, громадяни матимуть змогу скористатися одразу декількома механізмами підтримки, власне державною програмою та місцевими програмами.

«На сьогодні вже 14 регіонів підписали такий Меморандуми», - повідомив Сергій Савчук.

Після урочистої церемонії підписання Меморандуму Сергій Савчук закликав мешканців краю взяти участь у державних програмах з енергоефективності. Та висловив сподівання, що з місцевого бюджету будуть виділені кошти на енергоефективні заходи.

В свою чергу керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк звернув увагу присутніх на те, що значна частина потенціалу енергозбереження припадає на житловий сектор.

«Споживання енергоресурсів в житловому секторі в 3‑4 рази перевищує рівень, досягнутий в інших країнах. З огляду на це енергоефективність житлового сектору стає першочерговим і ключовим тактичним завданням на шляху досягнення енергонезалежності країни», -  повідомив Руслан Панасюк.

Підсумовуючи, сказане керівник апарату облдержадміністрації наголосив, що для вирішення проблеми сьогодні розроблена низка програм, які допоможуть об’єднати зусилля держави, органів місцевого самоврядування, кредитних установ та мешканців регіону рухатися у напрямку зниження енергоспоживання  будівель.

Довідково

Семінар енергоефективного партнерства, організований Держенергоефективності, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та проектом GIZ «Енергоефективність у громадах».