25.06.2015

«Відповідно до Указу Президента України, розпочалася 6 черга часткової мобілізації, термін проведення заходів якої становить 60 діб. На даний час проводяться підготовчі роботи, а відправлення мобілізованих у навчальні центри розпочнеться 9-10 липня», - повідомив військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Володимир Кидонь.

За словами військового комісара, метою проведення шостої хвилі мобілізації є забезпечення ротації для військовослужбовців, які були призвані на службу під час третьої хвилі мобілізації. Тож особливим попитом користуватимуться спеціалісти для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих та танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, водії, військові інженери тощо. До 6 хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не служили.

Як повідомив полковник Володимир Кидонь, особливістю 6 хвилі часткової мобілізації, як і попередніх двох, є те, що мобілізовані потрапляють не одразу у військові частини, а до навчальних центрів Міністерства оборони України.

«З мобілізованими проводяться підготовчі роботи: ті, які проходили військову службу, відновлюють свої навички, а ті, які не проходили військової служби, опановують найпростіші спеціальності, які є у ЗСУ. За 25 днів людина вже спроможна володіти зброєю та мати навики, які необхідні для проходження військової служби у військових частинах. Після проходження підготовки у навчальних центрах особовий склад розподілятиметься по військових частинах», – відзначив військовий комісар.

Під час проведення 6 хвилі часткової мобілізації буде враховано досвід попередніх черг. Зокрема, посилено відповідальність за ухилення від мобілізації та перешкоджання виконанню мобілізаційних завдань.