25.06.2015

23 червня у Івано-Франківській області відбулося підписання меморандум про будівництво високотехнологічного заводу з виробництва біометану.

Предметом меморандуму є будівництво та функціонування заводу з виробництва промислового біогазу - біометану з метою безперебійного та якісного енергозабезпечення в рамках підвищення конкурентоспроможності власної продукції, забезпечення комфортних умов проживання населення та сприяння економічному розвитку Городенківського району Івано-Франківської області.

За словами Голови Агентства Сергія Савчука будівництво заводу - це прихід нових інвестицій в економіку району, створення нових робочих місць. І, найголовніше - зменшення залежності від іноземного імпорту газу та підвищення іміджу і привабливості.

«Я можу говорити про той потенціал, який сьогодні має Прикарпаття і вже використовує. Ви знаєте, Агентство, Уряд, Держава взяли курс, в першу чергу, на заміщення газу, скорочення всіх енергетичних ресурсів. Світ від них залежний, а ми ще більше в силу тих подій про які ви знаєте. І в минулому році Агентством, іншими ЦОВВ ініційовано та прийнято Урядом ряд заходів адміністративного та стимулюючого характеру по зменшенню споживання газу, які дозволили зекономити майже 4,6 млрд. куб. м газу за опалювальний сезон 2014–2015 рр. у порівнянні з аналогічним періодом 2013–2014 рр.», - нагадав Сергій Савчук та наголосив, що одним з перспективних напрямків є розвиток відновлюваної енергетики і використання відновлюваних джерел енергії.

В свою чергу голова Івано-франківської ОДА Олег Гончарук зауважив: «Даний проект, в якому залучено німецькі інвестиції, надзвичайно важливий для Івано-Франківщини. Зокрема – це додаткові надходження до бюджету, нові робочі місця. Ми дуже зацікавлені в його реалізації», - та додав, що мешканці краю  повинні рухатися в напрямку розвитку використання відновлюваної енергії.

Після офіційної частини підписання Меморандуму генеральний директор ТОВ «Наваро Україна» Решетка Олександр Миколайович презентував учасникам заходу проект будівництва заводу з виробництва біометану в м. Городенка.