26.06.2015

Напередодні Дня кримськотатарського прапора Міністерство культури України та громадська організація «Вікімедіа Україна» оголошують про початок конкурсу статей та фотографій, метою якого є наповнення Вікіпедії статтями про культурну спадщину Криму.

Під час конкурсу будуть проводитися віківишколи для бажаючих навчитися редагувати Вікіпедію, особливо важливими цільовими групами є музейники, пам’яткознавці, студенти-мистецтвознавці та ін. Будуть доступні відеоуроки та інші навчальні матеріали.

Конкурс проходитиме з 26 червня по 31 серпня 2015 року включно. Цей конкурс статтей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки», ідеєю якого є збір фотографій об'єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. За можливості буде також організовано паралельне створення статей англійською та кримськотатарською мовами.

У рамках конкурсу можна створювати статті про культурні установи (музеї, галереї тощо), видатних пам’яткознавців, пам’яткоохоронців, музейників та ін.

Таким чином, конкурс має охопити такі теми (номінації):

«Пам'ятки Криму» — об'єкти культурної спадщини України в Криму (з визначеного списку);

«Крим в обличчях» — про видатних осіб (науковців) культурного пласту;

«Рухомі пам'ятки Криму» — музейне багатство Криму;

«Культурна установа Криму» — про культурні організації та установи Криму.

Паралельно в україномовній Вікіпедії відбуватиметься місячник створення статей про Крим.

Визначення та нагородження переможців планується у вересні 2015 року (Київ).

Довідково

Україномовна Вікіпедія містить майже 4 тисячі статей про Крим, тоді як російською — майже 9 тисяч, англійською — 2 тисячі, польською — 1,5 тисячі.

На території Кримського півострова знаходиться один об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. – XIV ст. н.е)». До списку історичних населених місць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878, внесено 401 населений пункт, з них 29 розташовані на території Кримського півострова.

Крім того, на території Кримського півострова розташовано 6 історико-культурних заповідників, з них - Національний заповідник «Херсонес Таврійський» (м. Севастополь) та Відділ Національного заповідника «Софія Київська» - «Судацька фортеця» (м. Судак) відносяться до сфери управління Міністерства культури України.

У музеях АР Крим зберігається 917 477  музейних предметів та 320 163 в музеях м. Севастополь. Загалом на території Кримського півострова розташовані 9,93 % відсотків музейних закладів України.