26.06.2015

За результатами першого півріччя маємо позитивні результати роботи команди Міністерства аграрної політики та Уряду загалом. Про це заявив Міністр Олексій Павленко в рамках засідання колегії аграрного відомства.

Завдяки підтримки з боку Кабінету Міністрів України в бюджеті вдалося передбачити 550 млн. грн для здешевлення кредитних коштів для аграріїв та підтримки тваринництва. «Дуже серйозне і принципове для нас питання — пільговий спецрежим ПДВ. З самого початку ми відстоюємо цю позицію, спільно з МВФ намагаємось знайти компромісне рішення. Адже сьогодні це — один з найдієвіших механізмів державної допомоги галузі», — підкреслив Олексій Павленко.

Додатковою підтримкою виробників стала форвардна програма Аграрного фонду, який вже проавансував виробників на рівні 780 млн. грн. Перспективні програми аграрного страхування та аграрних розписок, яку міністерство запроваджує спільно з IFC.

Олексій Павленко підкреслив, що Міністерство налагодило відкритий та конструктивний діалог з громадянським суспільством та міжнародними партнерами. Фінансові донори з Канади та Ізраїлю беруть участь в реалізації проектів розвитку сільських територій. Спільно з Єврокомісією створено вісім робочих груп та 24 підгрупи. Їх діяльність охоплює всю сферу реформування агросектору, а результатом роботи стане комплексна стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки. «Загалом, на громадських засадах ми залучили більше 170 закордонних та вітчизняних експертів», — додав Міністр.