26.06.2015

26 червня 2015 року Директор департаменту консульської служби МЗС України Андрій Сибіга перебуватиме у Москві, де в МЗС Російської Федерації обговорить найбільш гострі питання консульського захисту громадян України та гарантування безпеки українських консульських установ на території Росії. Зустріч проводиться з ініціативи України.

В центрі уваги перебуватимуть резонансні справи про незаконне переміщення на територію РФ, а також затриманих в Росії громадян України (Надія Савченко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Юрій Солошенко, Валентин Вигівський).

Представники України також працюватимуть над отриманням інформації щодо військовослужбовців-громадян України, які вважаються зниклими безвісти, але за інформацією української сторони знаходяться в пенітенціарних закладах на території Росії.

У контексті окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим заплановано порушити питання передачі на материкову частину України осіб, які відбувають покарання в пенітенціарних закладах на території Криму та осіб, утримуваних під вартою громадян України, їх особистих та кримінальних справ.

Питання захисту прав дітей, які є громадянами України та проживають на території Автономної Республіки Крим і в окремих районах Донецької та Луганської областей, також включені до порядку денного зустрічі.

Крім того, будуть обговорені питання громадянства, виконання положень Віденської конвенції про консульські зносини від 24.04.1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 15.01.1993 року і дотримання прав та законних інтересів громадян України та Російської Федерації на території другої сторони.