26.06.2015

25 червня 2015 року, в Міністерстві освіти і науки України відбулася прес-конференція за участю заступника Міністра освіти і науки України - керівника апарату Олега Дерев’янко та директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джеда Бартона. На заході були представлені результати успішної дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» у шкільну освіту, а також презентація інтерактивного електронного посібника з курсу «Фінансова грамотність».

Учасники конференції відзначили важливість цього проекту для української молоді, а також впровадження курсу у всі школи України.

«Без фінансової грамотності, а також навичок управління персональними фінансами не може бути подальшого розвитку людини. Я з гордістю можу сказати, що Україна є однією з небагатьох країн, де фінансова грамотність викладатиметься для учнів усіх класів»,- розпочав вступне слово Олег Дерев’янко.

Розроблений у 2011 році Програмою USAID «Розвиток фінансового сектору» спільно з Університетом банківської справи Національного банку України (НБУ), курс «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів вчить молоде покоління українців (15-16 років) ефективно управляти власними фінансами, раціонально вибирати фінансові продукти і послуги та дотримуватися відповідальної фінансової поведінки.

Зі своєї сторони Джед Бартон подякував українським партнерам за підтримку у впровадженні курсу «Фінансова грамотність».

«Для мене велика честь та задоволення бачити, як наша справа передається у надійні руки наших партнерів – Університету банківської справи НБУ. Наразі перед Україною стоять надзвичайні економічні виклики, і я вірю, що нове покоління освічених та фінансово грамотних громадян допоможе Україні побудувати міцне економічне підґрунтя та стати заможною країною у майбутньому», – зазначив директор Місії USAID в Україні.

Кількість навчальних закладів, які викладають курс «Фінансова грамотність», постійно зростає. Курс почав викладатися в січні 2012 року для 500 учнів з 13 шкіл у п’яти областях України (Львівській, Харківській, Донецькій, Черкаській та Київській). Сьогодні його вивчають понад 18 тисяч учнів у понад 650 школах по всій країні. МОН підтримало цю освітню ініціативу USAID та планує запровадити фінансову грамотність в усіх загальноосвітніх школах України.

Враховуючи успішні результати впровадження курсу «Фінансова грамотність» у старших класах, Міністерство освіти і науки України підтримало роботу над створенням матеріалів для учнів початкової та основної школи, щоб учні всіх класів мали змогу навчатися практичним аспектам управління власними фінансами.