26.06.2015

Про це під час спілкування з представниками ЗМІ за підсумками засідання  Комісії Україна-НАТО в Брюсселі повідомив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак.

«Під час засідання Комісії Україна-НАТО було наголошено, що у Міністерстві оборони України досягнуто значного прогресу у реформуванні відомства та Збройних сил України. Також було підкреслено, що Альянс та країни-члени НАТО сповнені рішучості й надалі надавати  допомогу у реформах СЗУ», - розповів журналістам очільник вітчизняного оборонного відомства.

За словами генерал-полковника Степана Полторака, з цього приводу країни Альянсу внесли низку конкретних пропозицій щодо покращення співпраці з Україною у сфері оборони та безпеки.

«У ході засідання Комісії Україна-НАТО усі країни – члени Альянсу рішуче засудили порушення Російською Федерацією Мінських угод та підтвердили можливість перегляду питання надання Україні летальної зброї, якщо Мінські угоди й надалі будуть брутально порушуватись країною-агресором», - продовжив Міністр.

Також генерал-полковник Степан Полторак повідомив, що в ході тристоронньої зустрічі Польща-Литва-Україна було обговорено напрями подальшого співробітництва, зокрема стосовно створення спільної бригади Литполукрбриг. Визначено терміни підписання в Україні Технічної угоди між країнами щодо практичних питань ії функціонування. Очікується, що вже перше практичне навчання бригади буде проведено наступного року.

«Під час засідання Комісії Україна-НАТО всі учасники Альянсу висловили глибоке співчуття родинам загиблих українських воїнів на Сході країни, а також подякували за мужність та героїзм українському народові у боротьбі за незалежність та демократичні європейські цінності», – розповів Міністр оборони України.

Також генерал-полковник Степан Полторак розповів, що задоволений результатами зустрічей, які вдалося провести за час перебування в штаб-квартирі НАТО.

Зокрема, Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон, заявив про наміри збільшити удвічі розмір допомоги Україні для навчання військовослужбовців, тобто з трьох до шести мільйонів фунтів (близько 9,4 млн. дол.). За словами Майкла Феллона, Великобританія й надалі буде навчати українських військових, а кількість британських тренерів сягне сотні.

Нагадаємо, що вже близько 650 військовослужбовців пройшли навчання з бойової медицині, стрілецьких навичок, логістики та тактичної розвідки.

У майбутню програму навчань увійдуть заняття з медичної евакуації, роботи в зимових умовах та розвідувальних навичок.