26.06.2015

Міністерство закордонних справ у взаємодії з Державною міграційною службою України та «Поліграфічним комбінатом «Україна» у повному обсязі забезпечує оформлення паспортів громадянам України, які проживають за кордоном.

Станом на сьогодні оформлено майже 15 тисяч, у тому числі біометричних, закордонних паспортів, клопотання про оформлення яких подавалися до закордонних дипломатичних установ України упродовж квітня-червня 2015 року.

Виготовлені паспортні документи надсилаються до посольств та консульств України за кордоном для подальшої видачі заявникам.

З метою пришвидшення видачі громадянам України виготовлених паспортів Міністерство використовує не лише можливості дипломатичної пошти, графіки надсилання якої обмежені особливо до віддалених держав, а й будь-яку доступну для цього нагоду, як то прямі рейси українських авіаперевізників чи кур’єри «ad hoc».

Законодавством України передбачено також можливість доставки виготовленого паспорта міжнародним експрес-відправленням за заявою громадянина за його рахунок, що значно пришвидшує їх доставку, особливо до тих держав, з якими відсутнє пряме авіасполучення.

МЗС також інформує, що згідно з законодавством оформлення закордонного паспорта у дипломатичних установах здійснюється у строк до 3-ох місяців.

У цьому зв’язку Міністерство наполегливо рекомендує громадянам України, строк дії закордонних паспортів у яких закінчується, завчасно подавати до ЗДУ документи на оформлення нових паспортних документів.

Слід також зазначити, що громадяни України виявили значний інтерес до біометричних паспортів, адже майже 70 % від згаданої кількості паспортів становлять саме паспорти з безконтактним електронних носієм.

У цьому контексті МЗС також прагне поінформувати громадян України, що після прийняття Радою ЄС та Європейським Парламентом законодавчої пропозиції про скасування візового режиму для громадян України пред’явники біометричних закордонних паспортів отримають право подорожувати до країн Європейського Союзу на строк до 90 днів без необхідності оформлення «шенгенських віз».