26.06.2015

25 червня у Брюсселі відбулося засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони з країнами-контрибуторами місії Альянсу в Ісламській Республіці Афганістан «Рішуча підтримка».

Під час засідання учасниками обговорені питання стану підготовки, надання дорадчої та іншої допомоги Афганським національним силам безпеки та оборони, результати розбудови та підтримки спроможностей Афганістану у забезпеченні власної безпеки. Окрім того, міністрами оборони країн-контрибуторів обговорено перспективи функціонування місії «Рішуча підтримка».

«Україна є давнім операційним партнером НАТО. Ми брали участь в усіх операціях під проводом Альянсу, зокрема в Афганістані, до якої український персонал долучився в 2007 році, - зазначив під час засідання Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак. - Попри складну внутрішню обстановку, Україна прийняла рішення долучитися також і до дорадчо-тренувальної місії НАТО в Афганістані «Рішуча підтримка».

Також він висловив упевненість, що досвід, отриманий військовослужбовцями Збройних Сил України в коаліційних силах під егідою НАТО в Афганістані, сприятиме посиленню національної обороноздатності та напрацюванню спільної тактики дій української армії з силами НАТО.