27.06.2015

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час селекторної наради з питань виконання заходів щодо енергоефективності.

«На сьогоднішній день 3 млрд. грн. з Державного фонду регіонального розвитку, який Урядом закладено для реалізації регіональних інвестиційних проектів у 2015 році, також можуть бути спрямовані на впровадження енергоефективних заходів», - сказав Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України нагадав, що Уряд виділив на енергозберігаючі заходи 343 мільйонів гривень. Зокрема, на 20% компенсації кредиту на придбання негазового котла, на утеплення житла – 30%, а у разі, якщо такий кредит братиме ОСББ, компенсація становитиме 40%.

Геннадій Зубко закликав керівників місцевих органів влади долучатися до допомоги населенню в утепленні власних помешкань: «Хочу наголосити, що з кількома обласними центрами ми підписали угоди, за якими ці міста долучаються до цієї програми  і виділяють на компенсації додатково кошти з місцевого бюджету».

Урядовець зазначив, що окрім цього в Україні реалізуються ряд інших проектів що стосуються енергозбереження. Зокрема, у співпраці зі Світовим банком у містах різних областей України реалізуються проекти щодо модернізації водоканалів,  теплокомуненерго та котелень.

«Я хочу наголосити, що це не лише завдання органів місцевого самоврядування, а й органів державної влади на місцях, які повинні відслідковувати їх виконання і проводити відповідну роботу з місцевими мешканцями», - сказав Віце-прем’єр-міністр України.