27.06.2015

За два місяці Україна матиме проекти двох важливих для збройних сил і економіки країни документів - Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки (ОВТ) та Програми розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) - обидві на період до 2020 року.

У Мінекономрозвитку відбулося розширене засідання міжвідомчої робочої групи з питань розроблення проекту Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу України на період до 2020 року.

На заході було зазначено, що ситуація на Сході України стала поштовхом для структурної реформи у оборонно-промисловому комплексі України. І саме тому на Мінекономрозовитку покладено завдання з розроблення Програми розвитку ОПК після затвердження Програми ОВТ.

«Державна цільова оборонна програма розвитку озброєння та військової техніки (ОВТ) повинна базуватися на реальних потребах Збройних Сил і військових формувань, також повинна бути націлена на зростання потенціалу озброєння як у науково-технологічному, так і тактико-технічному сенсі. Крім того, для нас дуже актуально, щоб програма не виходила за межі цільових показників Держбюджету (а це 5% від ВВП). І дуже важливо, аби обидві програми (і по ОВТ, і по ОПК) були узгоджені між собою», - повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж.

Основними орієнтирами, якими будуть керуватись розробники під час роботи над Програмою - задоволення потреб Збройних Сил України сучасним озброєнням і технікою, диверсифікація ринків та імпортозаміщення, співпраця із західними партнерами, впровадження інноваційних технологій. Одна з цілей - повернення України на світові ринки озброєнь в якості сильного гравця. Обмеженість державних ресурсів примусила шукати більш гнучкі механізми для модернізації та реструктуризації оборонно-промислового комплексу, приміром, застосування лізингу та інших видів розстрочених платежів на придбання сучасних видів військового обладнання. Окрім того, Мінекономрозвитку планує залучити до консультацій громадські організації та волонтерські рухи.

Модернізація попередньо планується у два етапи. На першому (2015-2017 р.р.) - проектом передбачається вдосконалення законодавчої та нормативно-правової бази ОПК, налагодження ефективної системи управління, забезпечення замкнутих технологічних циклів виробництва, проведення реструктуризації та акціонування підприємств ОПК, проведення імпортозаміщення та диверсифікації експортного потенціалу.

На другому етапі (2018-2020 р.р.) плануються більш глибокі, структурні перетворення, зокрема, технічне та технологічне переоснащення, збільшення власного виробництва комплектуючих і матеріалів, які критично необхідні для виробництва ОПК. Це сприятиме самостійності України у сфері виробництва оборонно-промислової продукції та зростанню конкурентоспроможності української продукції у цій галузі.