27.06.2015

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі та Перший заступник Міністра Олександра Павленко сьогодні перебувають з робочим візитом в Одесі.

У порядку денному – відвідання Обласної клінічної лікарні, Національного медичного університету, Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. I.I. Мечнікова, Дитячого спеціалізованого санаторію «Люстдорф».

Під час зустрічі з медичною спільнотою Одещини в обласній клінічній лікарні, яка транслювалась на всі райони області, керівники МОЗ України презентували кроки до впровадження реформи та відповіли на актуальні питання медиків. Насамперед, обговорили проблеми оплати праці лікарів, умови перебування в лікарнях, нові підходи у взаємодії медичної науки та практичної медицини. Зокрема, Олександр Квіташвілі розповів про грантовий підхід до фінансування наукової діяльності: саме у такий спосіб можливо нарешті зупинити відтік «мізків» за кордон і гарантувати інноваційність української медицини.

Міністр охорони здоров’я також розповів про особливості роботи лікарів первинної ланки надання медичної допомоги: «У результаті проведення реформи медичні працівники, які працюють як сімейні лікарі або працюють у сільській місцевості, мають бути зареєстровані як приватні підприємці. Ймовірно, їм буде наданий своєрідний «грант» на облаштування робочого приміщення, закупівлю обладнання й медикаментів. Після переходу держави на новий підхід до фінансування медичних послуг саме у такий спосіб буде вирішена проблема доступності та якості сільської медицини».

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко розповіла про юридичні тонкощі запропонованих змін і функціонування медицини у перехідний період.

Щодо особливостей реформування саме Одеської області й можливості зробити її однією з пілотних, Олександр Квіташвілі наголосив: «Час пілотів минув – змін потребує вся країна».