27.06.2015

Нова філософія діяльності Національного агентства праці, яке буде створене на базі існуючої Державної служби зайнятості, - щільна співпраця з приватними посередниками. Про це сьогодні, 26 червня, на брифінгу у Будинку Уряду повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Раніше державні чиновники сприймали приватні агенції як конкурентів, але насправді вони виконують разом з державою спільну функцію – працевлаштування», – сказав він.

«Тому ми плануємо формувати єдину базу вакансій, яка буде включати і вакансії Національного агентства зайнятості, і приватних партнерів. Це буде спільна робота всіх задля підвищення якості надання послуг безробітним», – наголосив Міністр.

«Це не буде зміна вивіски, це буде зміна функціональної спроможності і обов’язків служб зайнятості. Це буде сервісна служба, яка працює і допомагає людям, а не чиновники, які сидять в кабінетах і перекладають папірці», – підкреслив Павло Розенко.

Як відомо, вчора на Міжнародній науково-практичній конференції «Ринок праці України: європейський вимір», що відбулася у Києві, Міністр соціальної політики України Павло Розенко презентував концепцію реформування служби зайнятості.

За словами Міністра, акцент у практичній роботі Агентства робитиметься на активному посередництві і регулюванні ринку праці за допомогою новітніх інформаційних технологій. Буде сформовано єдину електронну базу вакансій, зміняться підходи у роботі з зареєстрованими безробітними, посилиться страховий принцип виплати допомоги по безробіттю, активніше підтримуватимуться підприємницькі ініціативи зареєстрованих безробітних.

Агенція розширюватиме можливості працевлаштування громадян, застосовуватиме нові механізми підтримки молоді віком до 24 років (залучення випускників до роботи на умовах стажування за взірцями Німеччини і Румунії), сприятиме збереженню зайнятості людей, старших за 45 років. Активніше вирішуватимуться питання зайнятості членів особистих селянських господарств, учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій.

До функцій Національного агентства зайнятості буде також віднесено моніторинг випадків дискримінаційних обмежень, що містяться в оприлюднених вакансіях, з подачею цієї інформації до Державної служби з питань праці для відповідного реагування.

Окрім того, Мінсоцполітики і створюване Нацагентство зайнятості отримають функції прогнозування ситуації на ринку зайнятості, зокрема щомісячне публічне представлення оцінки ситуації на цьому ринку.

«Національне агентство зайнятості має запрацювати до кінця року, - заявив Павло Розенко. – Сподіваємося на підтримку з боку Верховної Ради змін до законодавства, що регулює ринок праці в Україні».

З трибуни міжнародної конференції Міністр запросив експертне середовище і громадськість до обговорення і доопрацювання законодавчих ініціатив Мінсоцполітики і Держслужби зайнятості.