27.06.2015

У Київській області стартував пілотний проект по перевірці якості доріг. Про це, 26 червня, на брифінгу у Будинку Уряду повідомив Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. Він зазначив, що Міністерство розпочало перевірку Укравтодору, мета якої перейти від монополії цієї організації до здорової конкуренції на ринку експлуатації, будівництва автомобільних шляхів.

«Укравтодор залишиться лише замовником робіт, інші функції виконуватимуть приватні компанії, які змагатимуться за замовлення. Ми створимо систему незалежного контролю якості при будівництві, ремонті та експлуатації доріг», - зазначив  Андрій Пивоварський. Він повідомив, що вже запущено пілотний проект по оцінці якості доріг в Київській області.

«Ми запускаємо пілотний проект з іноземними інспекторами доріг в Україні, які  будуть надавати публічні звіти про якість виконаних тих чи інших доріг», - зазначив Міністр і додав, що цей проект дасть можливість відпрацювати методологію незалежної оцінки і дозволить розповсюдити практику незалежного контролю, щоб максимально ефективно спланувати та уже восени запустити всеукраїнський проект. Наразі перевірку доріг в Київській області проводитимуть дві мобільні бригади австрійської інжинірингової консалтингової компанії, яка має успішно реалізовані проекти більш ніж в 50 країнах світу.

«Іноземні експерти проконтролюють виконання поточних ямкових ремонтів в регіоні, проведуть вибіркову ретроспективну перевірку низки уже виконаних ремонтних робіт в березні-травні поточного року. Інспекція почнеться з перевірки документації і завершиться лабораторними аналізами асфальту, його товщини, рівності поверхні, якості використаних матеріалів, тощо», - розповів Міністр.

Він зазначив, що цього року незалежний аудит українських доріг фінансує Світовий банк, однак надалі фінансування включатимуться у вартість робіт.

Також Міністр повідомив, що в рамках пілотного проекту аудиторам поставлено завдання порівняти європейські стандарти з державними будівельними нормами, які наразі діють в Україні. «Тож, по завершенню проекту, отримаємо чітку картину того, де ми знаходимося, та які норми та стандарти потрібно змінити, щоб отримати хороші дороги європейської якості», - зазначив Андрій Пивоварський.