27.06.2015

На Тернопільщині відновлюють роботу спиртзаводи. Підприємство у Борщеві запрацювало 18 червня, оновлений Зарубинецький спиртзавод отримав дозвіл на випуск продукції 23 червня.

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна 25 червня ознайомився з роботою підприємства у Зарубинцях Збаразького району.

«Потужність виробництва на заводі – 6 тисяч декалітрів за добу. На підприємстві працює 108 чоловік, більшість - жителі району. Середній розмір заробітної плати складає 2700 гривень. Така діяльність є прикладом успішної співпраці влади та підприємців, - зазначив керівник області. – Відновлюючи завод, ми пішли шляхом впровадження європейських стандартів. Це перше підприємство в області, яке вироблятиме біоетанол. Як відомо, речовина  робить пальне більш екологічним,  а також зручним для функціонування двигуна. За нормами, частка біоетанолу в пальному  в Україні має становити не менше 5%, але через дефіцит речовини ці норми не виконують. До прикладу, у Бразилії обов’язкова частка становить 20%».

Відновлення заводу є також проектом співпраці державного підприємства та приватного бізнесу. Для оновлення підпримства майже 60 млн. грн. вклали вірменські інвестори. Спиртзавод не працював впродовж 5 років, тому довелось повністю замінювати технології, обладнання, перекваліфіковувати персонал, розповів почесний консул Вірменії Норік Геворкян.

«На підприємстві підготували 500 тонн сировини для випуску основної продукції біоетанолу, - повідомив він. – Ми працюємо на усіх ринках збуту в Україні, адже є дефіцит цього продукту, тому попит високий. Плануємо вийти і на європейський ринок. Приємно, що обласна та районна влада ініціювала відкриття такого заводу».

Всього на території області налічується 11 спиртзаводів, 5 із них нещодавно почали працювати.