27.06.2015

26 червня відбулася зустріч Міністра соціальної політики України Павла Розенка з делегацією Міжнародної організації праці (МОП) у складі керівника практики Світового банку з питань соціального захисту та праці по Регіону Європи та Центральної Азії Антоніо Граціозі, очільника відділу інвестицій та розвитку МОП Тер’є Тессема, експерта МОП з питань зайнятості Грегора Шульца і національного координатора МОП в Україні Сергія Савчука. У зустрічі взяв участь заступник Міністра соцполітики Валерій Ярошенко.

На початку зустрічі Міністр подякував представникам Міжнародної організації праці за їхню активну роботу в Україні та висловив сподівання на розширення співробітництва. «Ми чекаємо на запланований на початок осені візит до Києва мультидисциплінарної групи Міжнародного бюро праці для консультацій за участю соціальних партнерів з підготовки пропозицій щодо співробітництва з Міжнародною організацією праці на наступний період», - зазначив Розенко.

У свою чергу, Антоніо Граціозі відзначив високий рівень Конференції «Ринок праці України. Європейський вимір», яка відбулася 25 червня і в якій взяла участь делегація МОП. Представник організації презентував основні напрямки співпраці з українською стороною.

«Нашим пріоритетом залишається підготовка до ратифікації Верховною Радою Конвенцій МОП», - заявив Павло Розенко, нагадавши, що Мінсоцполітики передало до Міністерства закордонних справ для подальшого подання на розгляд Президентові України документи по Конвенції №117 про основні цілі та норми соціальної політики. «Сподіваємося, що ближчим часом відповідні документи будуть внесені до Парламенту», - наголосив Міністр. «В найкоротшій перспективі чекаємо і на результативні консультації за участю експертів МОП з підготовки пропозицій для ратифікації Конвенції №102 про мінімальні стандарти соціального забезпечення», - додав він.

Також Розенко нагадав про зобов’язання нашої держави, які містяться в Угоді про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, імплементувати 14 директив Євроспільноти у сфері трудового законодавства, гендерної рівності й недопущення дискримінації.

«Консультації щодо впровадження зазначених документів – це базовий рівень нашої співпраці, - сказав Міністр. – Інший важливий напрям – реформа державного органу нагляду і контролю у сфері праці. 15 років навколо реформи цієї структури точилися дискусії, але врешті-решт ми ухвалили рішення і реалізували його. Створено інтегровану Держслужбу з питань праці. Триває процес нормативного забезпечення її діяльності. Угодою про асоціацію передбачено впровадження 27 відповідних директив ЄС».

Третім напрямком спільної роботи Розенко назвав підтримку експертів МОП у впровадженні реформи Державної служби зайнятості, зокрема розробці заходів з підтримки соціально вразливих категорій населення на ринку праці. З-поміж іншого, у Мінсоцполітики планують відродити спільні з Державною службою зайнятості механізми прогнозування ситуації на вітчизняному ринку праці. Тут також буде корисною фахова допомога спеціалістів Міжнародної організації праці.

Нагадаємо, співробітництво з МОП відбувається в рамках Програми забезпечення Гідної праці в Україні на 2012-2015 рр., підписаної 12 червня 2012 р. в Женеві під час участі тристоронньої делегації України у 101-й сесії Міжнародної конференції праці. Програмою визначено три ключові пріоритети: зміцнення інституцій соціального діалогу для посилення їхньої участі в управлінні ринком праці; заохочення гідної праці та покращення спроможності працевлаштування робочої сили України; удосконалення систем соціального захисту.