28.06.2015

26 червня Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський від імені Уряду України підписав Протокол про сталий транспорт до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

Документ має на меті вдосконалити політику планування і розвитку сталого транспорту та інфраструктури з урахуванням особливостей гірського довкілля, активізувати розвиток вантажного і пасажирського транспорту, зменшуючи при цьому негативні екологічні наслідки.

Раніше до Протоколу долучились інші учасники Карпатської конвенції: Чеська Республіка, Республіка Польща, Румунія, Республіка Сербія та Словацька Республіка.

Згідно з документом кожна зі сторін-підписантів бере на себе зобов’язання адаптувати мережі транспортної інфраструктури до особливих потреб гірського середовища. А саме: оптимізувати залізничний транспорт, зокрема для транскордонних перевезень вантажів та пасажирських потоків, покращувати мультимодальні сполучення від/до аеропортів у Карпатах з акцентом на громадський транспорт. Також окрема увага приділяється розвитку немоторизованих видів транспорту. Протокол передбачає розбудову відповідної транспортної інфраструктури, такої як тротуари, пішохідні стежки, зелені шляхи та велосипедні маршрути.

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зазначив: «Підписання цього протоколу – важливий крок до інтеграції у європейський транспортний простір та поштовх до активізації транскордонного співробітництва як на рівні держав, так і на рівні органів місцевого самоврядування».