28.06.2015

Уже з 1 липня по свій Україні почнуть діяти 100 центрів надання безоплатної правової допомоги населенню, де громадяни зможуть отримати адвокатських захист не лише в кримінальних, а й у цивільних та адміністративних справах. 4 таких центри буде відкрито на Херсонщині. Про це сьогодні в ході робочої поїздки до Херсонської області повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«З 1 липня ми відкриваємо 4 центри в Херсонській області, де адвокати працюватимуть як незалежні суб’єкти і безкоштовно надаватимуть допомогу громадянам в судових справах, які стосуються порушень їхніх прав як в цивільних, так і в адміністративних справах», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, звернутися до центрів надання правової допомоги зможуть усі, хто потребує допомоги адвоката і не може собі її дозволити. Це, передусім, пенсіонери, інваліди, люди, які мають дохід менше прожиткового мінімуму.

«Окремий блок стосується часників АТО, які повернулися зі сходу країни і потребують правової допомоги. Також ми проводитимемо роботу із сім’ями загиблих щодо питань, які стосуються і цивільного і адміністративного права. Ще один блок – це діти сироти та їхні опікуни», - додав Міністр юстиції.

За підрахунками Мін’юсту, понад 8 млн. українців зможуть звернутися до центрів, а допомогу їм надаватимуть близько 5 тис. адвокатів.

«Цей проект дасть можливість змінити ставлення до органів юстиції. А органи юстиції зможуть стати органами справедливості для кожного українця, справедливості стосовно кожної людини, яка платить податки, за рахунок яких живе весь державний апарат», - заявив Павло Петренко.

У ході поїздки очільник Мін’юсту зустрівся з керівництвом регіону, взяв участь у роботі круглого столу, присвяченого реформам юстиції, відвідав Центр надання адмінпослуг, центр надання правової допомоги, який має відкрити двері для громадян вже 1 липня, а також провів зустріч зі студентами Херсонського національного університету.

З одного боку Павло Петренко звернув увагу на те, що люди, які зараз працюють в оновленому управлінні юстиції Херсонщини, мають амбітні плани змінити ставлення до органів юстиції в регіоні на краще. А з іншого – гостро вказав на проблемні моменти.

«У мене багато питань до органів реєстрації Херсонської області через велику кількість скарг на дії реєстраторів. Ми з такими людьми дуже швидко попрощаємося і надалі вони спілкуватимуться не з громадянами, а з прокурорами. Я дав завдання начальнику управління юстиції максимально швидко провести кадрове оновлення на районному рівні із залученням людей, які ніколи не працювали в системі органів юстиції», - заявив Міністр юстиції.

При цьому він закликав місцевих юристів долучитися до конкурсного відбору на заміщення вакантних посад та стати членами нової команди Міністерства юстиції.

«Звертаюся до юристів, до молодих людей, які мають юридичну освіту і живуть в Херсонській області – приходьте на конкурси і долучайтеся до нової команди Міністерства юстиції», - наголосив Павло Петренко.

За традицією, Міністр юстиції відвідав не лише прописані у плані поїздки установи. Цього разу Павло Петренко приїхав до херсонського РАГСу.

«Я був сьогодні в РАГСі. Це дуже гарне приміщення, але воно перебуває в жахливому стані. Ми сьогодні мали розмову з місцевим керівництвом щодо об’єднання зусиль для проведення ремонту цього унікального приміщення», - повідомив очільник Мін’юсту.

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський у свою чергу наголосив, що з 1 липня центри надання правової допомоги запрацюють в Херсоні, Бериславі, Новій Каховці та Голій Пристані.