28.06.2015

Закон №2676 щодо «автоматичного нарахування субсидій», який Верховна Рада України ухвалила на минулому пленарному тижні, обмежує права громадян на отримання субсидій. Окрім того, його абсолютно неможливо реалізувати на практиці. Про це, 26 червня, на брифінгу у Будинку Уряду повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Він нагадав, що відповідним законом Верховна Рада повернула норму про необхідність надання довідок про доходи, чим ускладнила процедуру оформлення субсидій. Також Міністр навів інші статті закону, які, за його словами, суттєво обмежують коло потенційних отримувачів субсидій та права громадян.

«Нещодавно я звернувся з листом до представників органів місцевої влади з проханням надати висновки щодо можливості реалізації зазначеного закону і до чого реалізація цього закону призведе. На сьогодні наше Міністерство отримало інформацію майже з усіх областей. Всі області письмово фіксують той факт, що на підставі цього закону оформлювати субсидії не можна. В жодній області на сьогодні немає тих реєстрів одиноких непрацюючих пенсіонерів та інвалідів, яким вони мають автоматично надавати субсидії», - наголосив Павло Розенко.

«Обурення надзвичайно велике. Висновок один – реалізація на практиці таких законодавчих змін спричинить дезорганізацію роботи органів місцевого самоврядування та невдоволення громадян, які будуть обмежені у праві на отримання субсидії», - підкреслив Міністр соціальної політики.