01.07.2015

Атестацію інженерів технічного нагляду, інженерів-проектувальників та експертів відтепер здійснюватимуть саморегулівні організації. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, який підписав відповідні накази. Згідно з ними, повноваження, які раніше відносилися до компетенції Міністерства, покладаються на ВГО «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури», «Гільдія проектувальників у будівництві» та «Асоціація експертів будівельної галузі».

За словами Геннадія Зубка, це еволюційний крок у сфері дерегуляції, який лише підкреслює ефективність реформ, що здійснює підпорядковане йому Міністерство. «Цей крок є виконанням Коаліційної угоди, яка зокрема передбачає перехід від адміністративного контролю до підтримки бізнесу», - зауважив урядовець.

За словами Віце-прем’єр-міністра, повноваження саморегулівним організаціям буде делеговано терміном на один рік. «Це свого роду пілотний проект, завданням якого є перевірка громадського та експертного середовища на здатність вирішувати питання розвитку галузі без активної участі держави», - сказав Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко нагадав, що в червні 2014 року держава затвердила Порядок реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності.«Ми чітко розуміємо потреби бізнесу, і тому впроваджуємо дієві механізми для його розвитку, зокрема, в будівельній галузі. Делегування окремих повноважень професійним спільнотам є дерегуляцією галузі. Не чиновники, а саме професійні спільноти мають право і здатні забезпечити високі стандарти якості своєї роботи», - сказав Геннадій Зубко.

Також, на переконання урядовця, ця реформа є логічним продовженням децентралізації та руху України до європейських стандартів життя.

Довідково

Відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність»,саморегулівні організації можуть на підставі делегованих повноважень проводити професійну атестацію виконавців робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, та залучатися до ліцензування господарської діяльності членів саморегулівної організації.

Коаліційною угодою, зокрема, розділом IX. РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА, РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ КОНКУРЕНЦІЇ п.6 передбачено перехід від адміністративного контролю до підтримки бізнесу Протягом І півріччя 2015 року, а п.6.1. передбачено скорочення кількості регуляторних та контрольних органів шляхом їх злиття або ліквідації, забезпечення усунення дублювання функцій між органами державного нагляду (контролю) або делегування окремих функцій держави саморегулівним організаціям.