01.07.2015

Як вже повідомлялося, між прикордонними відомствами України та Білорусі було досягнуто домовленостей про сезонний пропуску громадян для збору дикоросів. Він мав розпочатися з 1 липня цього року. Для перетину кордону були визначені три тимчасові місця пропуску «Познань», «Дроздинь» та «Березове».

Проте білоруська сторона поінформувала про відтермінування початку пропуску жителів прикордоння. Це пов’язано з високим рівнем пожежної небезпеки в лісах на території Білорусі.

Про дату початку пропуску громадян з метою збору дикоросів буде повідомлено додатково.

Державна прикордонна служба України звертається до громадян та інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань. Повідомляємо, що у разі систематичних порушень державного кордону, прикордонного режиму та інших порушень законодавства у прикордонній смузі, білоруська сторона може скасувати досягнуті домовленості про сезонний пропуск громадян на свою територію.

Зазначимо, що протягом минулого року через державний кордон у визначених тимчасових місцях пропуску прикордонниками для збору дикоросів було пропущено більше 62 тисяч осіб. Крім того, при спробі перетнути  державний кордон поза встановлених місць пропуску у 2014 році повернуто 21 дорослого та 24 дитини, українською та білоруською сторонами затримано 31 порушника державного кордону, яких притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення законодавства з прикордонних питань. Порушникам було скасовано встановлені перепустки на територію Поліського лісгоспу Республіки Білорусь.