01.07.2015

29 червня Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко взяла участь у 5-му раунді неформального міністерського діалогу ініціативи ЄС «Східне партнерство» (м.Мінськ).

У рамках заходу відбувся обмін думками про стан і перспективи «Східного партнерства» з урахуванням підсумків Ризького саміту 22 травня 2015 р., а також розвитку безпекової ситуації в регіоні.

Основну увагу було приділено пошуку шляхів просування зазначеної ініціативи ЄС, у т.ч. практичній реалізації принципу диференціації та взаємодії в пріоритетних секторальних областях у двосторонніх відносинах країн-партнерів з ЄС.

Було наголошено на необхідності сконцентрувати спільні зусилля на чотирьох пріоритетних областях, визначених у підсумковій декларації Ризького саміту, а саме – зміцненні інститутів державного управління, мобільності, розширенні економічних можливостей, а також транспорті та енергетиці.

Предметом обговорення стали також питання міжнародного порядку денного, зокрема погіршення безпекової ситуації на Сході України та виконання Мінських домовленостей.

Неформальний міністерський діалог є інструментом багатостороннього виміру Східного партнерства, який проводиться на рівні міністрів закордонних справ і галузевих міністрів країн-партнерів та єврокомісарів. Його метою є обговорення питань секторального співробітництва та загального розвитку СхП.