02.07.2015

Сучасний формений одяг, яким будуть оснащені підрозділи нової патрульної служби, передбачає можливість кріплення пізнавальних знаків поліцейського, амуніції і навіть кріплення нагрудної відеокамери.

Новий формений одяг презентували у Міністерстві внутрішніх справ майбутні працівники нової патрульної служби. Форма 5.11 майже не мнеться, крім того – вона має водовідштовхувальні властивості. Літній комплект форми включатиме в себе пару головних уборів – фуражку і бейсболку. У зимовий комплект форменого одягу увійдуть куртки і в’язані шапочки.

Амуніція нового поліцейського складатиметься з пістолета «Форт-17», спеціальної кишені для двох магазинів до нього, а також гумового кийка. На форменому одязі передбачена можливість кріплення індивідуального жетона поліцейського, а також нагрудної відеокамери. Вона дає можливість вести запис інформації як в режимі відео, так і в режимі запису аудіо. Крім того, оснащення поліцейського включає GPS-обладнання, що дає змогу відслідковувати переміщення нарядів та оперативно ними керувати.

Відеокамера працюватиме під час спілкування працівника поліції із громадянином, якого повідомлятимуть про здійснення запису, а також попереджатимуть про незаконність дачі хабарів.

Закупівлю форменого одягу для нових українських поліцейських з власної ініціативи і виключно за власні кошти здійснили Сполучені Штати Америки. Угода про співробітництво між Україною та США була підписана 18 березня цього року.

Нагадаємо, 24 червня на засіданні Кабінету Міністрів України Уряд затвердив зразки форми для нового поліцейського патруля.