02.07.2015

2 липня Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко перебуватиме у Чехії.

У місті Брно відбудуться переговори української делегації з Міністром культури Чехії Даніелем Германом. З чеського боку у зустрічі також візьмуть участь заступник Міністра культури Патрік Кошіцки, генеральний директор Моравінського земського музею (м. Брно), Мартін Райснер, Директор Департаменту міжнародних відносин Міністерства культури Петр Гніздо та начальник Департаменту міжнародних відносин Міністерства культури Чеської Республіки Гелена Провазнікова.

Після офіційних переговорів українська делегація візьме участь у відкритті Фестивалю «Місяць авторських читань».

Центральноєвропейський фестиваль «Місяць авторських читань» майже двадцять років поспіль проходить у Чеській Республіці, Словаччині та Польщі. Цього року захід пошириться і на Львів; Україна є почесним гостем фестивалю. У кожній з країн-учасниць фестивалем опікується Міністерство культури; в Україні проведення фестивалю відбувається під патронатом Віце-прем’єр-міністра - Міністра культури В’ячеслава Кириленка. Фестивалем також опікуються мери всіх п’яти міст.

З 1 липня по 4 серпня безперервно в п‘яти європейських містах 62 провідних інтелектуали, має публічні виступи та інтерв’ю для ЗМІ, пише статті, репортажі, ділиться своїми роботами та думками. Загалом у кожному місті-учаснику буде представлено 31 провідного українського письменника, 13 чеських, 12 словацьких та 6 польських письменників. В організації фестивалю беруть участь Чеський центр, Польський інститут, Літературний інформаційний центр у Словаччині, міська та обласна адміністрації міст Брно, Острава, Кошице та Вроцлав, видавництво Větrné mlýny в Брно, Міська бібліотека в Кошице, Форум видавців у Львові, суспільне телебачення країн-учасниць.