02.07.2015

Україна готова продовжувати перемовини щодо умов постачання газу з Російської Федерації, головна умова – обґрунтована й економічно вивірена ціна та зрозуміла формула на весь період опалювального сезону 2015 - 2016 року.

Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, коментуючи результати тристоронньої зустрічі у Відні.

«Пропонована російською стороною формула обрахунку ціни на газ не є ані обґрунтованою, ані економічно вивіреною. Станом на зараз нам безапеляційно пропонують ціну, яка вища від ціни реверсного постачання з Європи. Ми ж прекрасно розуміємо, що російський газ на східному кордоні має бути дешевшим, адже не враховує вартість транзиту», - заявив Володимир Демчишин.

Міністр наголосив, що українська делегація відкрита до обговорення та сподівається на продовження дискусії за сприяння європейських партнерів для досягнення взаємовигідного рішення щодо закупівлі газу Україною на весь період опалювального сезону 2015-2016.

Раніше сьогодні НАК “Нафтогаз” уже виступив з повідомленням про припинення закупівлі російського газу у зв'язку з завершенням терміну дії додаткової угоди між  НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром», яка визначала умови співпраці (так званий зимовий пакет).