02.07.2015

За результатами першого півріччя Державне підприємство «Артемсіль» у три рази збільшило обсяги експорту продукції в країни Європейського Союзу.

Зокрема, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року істотно збільшилися поставки до Польщі (на 85%), Сербії (на 22%) та країни Прибалтики (на 17%). Крім того, реалізовані контракти на постачання солі для промислової переробки на великі хімічні заводи Угорщини. Це дозволило збільшити експорт соляної продукції в цю країну в 29 разів, у порівнянні з минулим роком. Наразі ведуться переговори на поставку ще 120 тис. тонн солоного мінералу для споживачів Угорщини. Найближчим часом планується збільшення поставок соляної продукції ДП «Артемсіль» в Болгарію, Словенію, Чорногорію, Чехію, Словаччину.

Разом з тим, у зв'язку з втратою великих споживчих ринків харчової солі (Російська Федерація, тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, Крим), в першому півріччі підприємство не реалізувало понад 100 тис. тонн харчової солі (близько 40%). Це становить менше 4% від загального обсягу реалізації.

Загалом, обсяги видобутку солі в першому півріччі збережено на рівні минулого року — 900 тис. тонн.

Довідково

ДП «Артемсіль» — найбільше підприємство з видобутку, переробки і реалізації кам'яної кухонної солі (NaCl) на території Центральної та Східної Європи. Засноване у 1881 році. Виробнича потужність  складає близько 7 млн. тонн на рік. Чисельність співробітників — понад 3000 чоловік. Продукція підприємства експортується в 22 країни світу.