02.07.2015

Нинішній рівень закупівельних цін на молоко не забезпечує відшкодування витрат на його виробництво. У деяких випадках собівартість молока значно вища, ніж його роздрібна ціна. Така ситуація вимагає узгоджених дій всіх учасників молочного ринку.

Ці та інші питання розвитку молочної галузі обговорювали на нараді за участю Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Ярослава Краснопольського, громадських галузевих організацій, представників товаровиробників та торгівельних мереж.

«Скорочення сировинної бази, обмеженість експортних можливостей молокопереробних підприємств, низький рівень купівельної спроможності зменшують завантаження виробничих потужностей. Ці аспекти, а також неузгодженість цінової політики знижують прибутковість молочної галузі. Ситуація в галузі погіршується через значну заборгованість торгівельних мереж перед товаровиробниками», - наголосив Ярослав Краснопольський. Він запропонував представникам галузі подати пропозиції щодо бачення вирішення проблем у молочній галузі

«У виробництво молока в Україні залучені понад 1,2 млн. домогосподарств або 25,7% від їх загальної кількості. Якість молока, закупленого переробниками у населення, вкрай низька - 90% - це другий ґатунок або неґатункове», - зауважив директор Департаменту тваринництва Мінагрополітики Микола Кваша.

Учасники наради домовилися переглянути питання ціноутворення за участю виробників, переробників молока,  представників торгівельних мереж задля установлення справедливої ціни на ринку молока. Вирішено провести робочу нараду за участю представників Мінекономрозвитку, Держветфітослужби та потенційних експортерів молочних продуктів. Одним із варіантів експорту є відновлення поставок української молочної продукції до Республіки Казахстан.  Також учасниками наради запропоновано внести пропозиції до КМУ, Верховної Ради України відновити систему відшкодування ПДВ за реалізоване молоко на переробку фізичним особам, та збереження діючої системи оподаткування для тваринницької галузі. Особливо це важливо для малих та середніх тваринницьких  підприємств.

Учасники наради висловили занепокоєння позицією Мінсоцполітики щодо врахування доходів домогосподарств від реалізації тваринницької продукції при розрахунку соціальних пільг, та закликали негайно переглянути та виключити ці вимоги.

В свою чергу, Мінагрополітики опрацює конкретні пропозиції учасників наради по розвитку та підтримці галузі тваринництва та включить їх до Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки.