02.07.2015

У Міністерстві соціальної політики відбулися технічні консультації представників виконавчої влади України з експертами Міжнародної організації праці (МОП).

Участь у консультаціях взяли представники Мінсоцполітики та низки інших міністерств, спільних представницьких органів роботодавців і профспілок, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, провідний спеціаліст з питань соціального захисту Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центрально-Східної Європи Кенічі Хіросе, директор департаменту міжнародних трудових норм МОП Крум Марков.

Йшлося про відпрацювання і реалізацію плану заходів з підготовки до ратифікації Конвенції МОП №102 про мінімальні норми соціального забезпечення. Сторони також зупинилися на технічних вимогах до національного законодавства, які містить Конвенція №102.

Українська сторона наголошувала на необхідності ефективного використання експертної підтримки і прискоренні підготовки пакету документів для ратифікації зазначеної Конвенції.

Нагадаємо, питання ратифікації Україною Конвенції МОП №102 і Європейського кодексу соціального забезпечення широко обговорювалося 30 червня – в рамках тристороннього семінару, організованого Мінсоцполітики і Міжнародною організацією праці.