02.07.2015

30 червня 2015 року в ІА «Укрінформ» відбулося засідання круглого столу на тему «Обговорення проекту Концепції інформаційної безпеки України». В обговоренні взяли участь заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко, співголова Експертної ради Сергій Даниленко, радник Міністра з питань стратегічних комунікацій Аліна Фролова та члени Експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України.

В ході круглого столу детально презентовані підходи, які члени Експертної ради при МІП пропонують використати для модернізації сфери інформаційної безпеки України.

Костянтин Квурт – голова правління ГО «Інтерньюс-Україна», член ЕРМІП, який модерував захід, зазначив, що процес обговорення Концепції організовується з метою отримання громадської підтримки, що бракувало попереднім документам у цій сфері.

Співголова Експертної ради Сергій Даниленко у ході обговорення повідомив присутнім, що проект Концепції розглядається як відкрита пропозиція до спільної роботи громадського, експертного середовища й держави над формуванням національного інформаційного простору. Сергій Даниленко також додав, що з наступного тижня розпочнеться обговорення документа з експертами в цій сфері по регіонах України.

Секретар Експертної ради при МІП, радник Міністра з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін у свою чергу наголосив на тому, що проект Концепції покликаний запустити суспільне обговорення для того, щоб включити в документ важливі моменти на основі консенсусу.

Заступник Міністра Артем Біденко, підбиваючи підсумки, сказав: «Концепція інформаційної безпеки – преамбула, базовий документ, без якого рухатися далі в напрямку розвитку інформаційної безпеки України ми не можемо». Також заступник додав, що Концепція буде основою для всіх наступних документів, які розроблятимуться в сфері інформаційного простору.

Разом з тим, під час обговорення від присутніх медіаекспертів були висунуті зауваження та пропозиції до проекту Концепції. Секретар Експертної ради Дмитро Золотухін зібрав всі зауваження, які пізніше будуть обговорені експертами, членами ради та внесені до документа після завершення обговорення, зокрема, й по регіонах України.

Нагадаємо, що у травні 2015 року Експертна рада, створена при МІП, представила попередній проект Концепції інформаційної безпеки України. Метою створення цього документа є забезпечення інформаційного суверенітету та визначення підходів до захисту. Співорганізаторами круглого столу виступили Міжнародний фонд «Відродження», Міністерство інформаційної політики України та Експертна рада при МІП.