03.07.2015

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин взяв участь у засіданні круглого столу «Модернізація сектору енергетики: роль інвестицій», організований спільно з Центром підтримки реформ при Кабінеті Міністрів України, який відбувся 2 липня в Українському кризовому медіа-центрі.

Дві години Міністр провів у колі експертів, громадських діячів та представників засобів масової інформації, спілкуючись щодо проблем залучення інвестицій в енергетичний сектор України.

У ході круглого столу обговорено питання щодо інвестиційних проектів, які є способом залучення  коштів, технологій, управлінських схем  з метою перетворення енергетики в елемент вільного конкурентного ринку, а також інші питання, пов’язані з реформуванням галузі.

Володимир Демчишин, виступаючи з доповіддю «Технології та ринок» - як інвестиційні проекти змінять обличчя енергетики та не допустять появи нових олігархів», наголосив: «Нам потрібен вал приватних інвестицій, який підтримає зусилля ЄБРР та Світового банку, а також інших інституцій для розвитку енергетики. Саме приватні компанії мають можливість привнести свої ресурси щоб розвивати енергетику. Наприклад, саме інвестори мають можливість активізувати видобування газу в Україні, і ми працюємо над їх залученням. В тому числі переконуючи Міністерство фінансів, що зниження ренти на видобування якраз стимулюватиме економіку, інвестиції».

Керівник управління європейської інтеграції Михайло Бно-Айріян у виступі наголосив про необхідність співпраці держустанов та держпідприємств для реалізації інвестиційних проектів, а також про необхідність удосконалення нормативно-правової бази з питань енергетики. Зокрема, повідомив про завершення  роботи над Законом «Про ринок електричної енергії». За його словами, адаптація законодавства до міжнародних вимог сприятиме покращенню інвестиційного клімату.

Старший економіст Світового Банку, відповідальна за енергетичні проекти в Україні  Ільхем Б. Саламон розповіла про роль міжнародних інвестиційних проектів в розбудові інфраструктури енергетики в Україні. З цікавими презентаціями виступили незалежні експерти Олена Павленко, президент аналітичного центру «Dixi Group», Андрій Перевертаєв, експерт Коаліції «Енергетичні реформи», Cергій Сорока, координатор проектів громадської платформи «Нова країна», Наталія Слободян, директор департаменту енергетики Міжнародного центру перспективних досліджень.

Під час сесії запитань-відповідей Міністр Володимир Демчишин відповів на численні запитання учасників заходу, зокрема, щодо постачання природного газу до України, у тому числі й на тимчасово окуповану територію.

«Питання постачання газу на непідконтрольні території на наступний опалювальний сезон не розглядалося Урядом, ніяких рішень ніхто не ухвалював. Все, що можемо сказати - підготовка до опалювального сезону та накопичення енергоносіїв йдуть за планом», - підкреслив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин на зустрічі з журналістами.