03.07.2015

Для стабілізації ситуації на ринку молочної продукції необхідно розпочати конструктивний діалог між виробниками, представниками переробної промисловості та торговельних мереж. Про це йшлося на засіданні робочої групи з удосконалення розвитку галузі під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Ярослава Краснопольського.

З цією метою ініційовано проведення розширеної наради за участю учасників молочного ринку, а також представників галузевих асоціацій та відповідних органів державної влади. «Виробники та переробники мають сісти за стіл переговорів та визначити паритетні умови. Зі свого боку Міністерство готове розглянути всі зауваження та пропозиції. Враховуючи, що необхідність такої зустрічі назріла давно, прошу оперативно делегувати своїх представників, аби провести нараду протягом поточного місяця», — сказав Ярослав Краснопольський.

Він додав, що така зустріч допоможе визначити механізми розв’язання проблемних питань, які перешкоджають розвитку галузі, та подолання існуючих негативних тенденцій. Зокрема, станом на 1 червня чисельність поголів’я корів у підприємствах зменшилася на 4,7%, у господарствах населення — на 7,1%. Як наслідок, виробництво молока всіма категоріями господарств зменшено на 4,2%. У той саме час продуктивність корів на підприємствах збільшилася на 4,8%. Із загальної кількості реалізованого на переробку молока (909,8 тис. тонн) від підприємств надійшло 563,6 тис. тонн (62%), господарств населення — 253 тис. тонн (27,8%), інших структур — 86,2 тис. тонн, або 10%. З понад 270 молокопереробників лише 35 не закуповують молочну сировину у населення.

Учасники робочої групи також детально обговорили можливості вдосконалення нормативно-правової бази, у тому числі стосовно державної підтримки молочного скотарства, оподаткування, кооперації тощо.