03.07.2015

Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з питань електронного урядування України запустили першу електронну послугу в екологічній сфері «Декларація про відходи». З 1 липня електронна послуга у пілотному режимі запрацювала у Дніпропетровській області та до кінця року запрацює на всій території України.

Завдяки впровадженню цієї електронної послуги суб'єкти господарювання отримають принципово новий рівень якості обслуговування. Дотепер подання декларації відбувалося за місцем розташування центру надання адміністративних послуг або департаменту екології облдержадміністрації, що призводило до втрат часу та створювало корупційні ризики. Можливість отримання послуги в електронній формі через Інтернет скорочує процедуру подання декларації до кількох хвилин, а також практично нівелює корупційні ризики через запровадження прозорості та відкритості всього процесу надання адміністративної послуги.

Подання декларації відбувається через електронну систему здійснення декларативних процедур в екологічній сфері, що наразі доступна за адресою menr.in.ua з використанням електронного цифрового підпису. Автоматизована форма декларації зводить до мінімуму можливість помилок при її заповненні. Крім того, в систему інтегровано он-лайн калькулятор для розрахунку показника відходів суб’єкта господарювання. Інформування про хід розгляду декларації та її реєстрацію суб’єкта господарювання отримує на електронну адресу.

Впровадження електронної послуги, як складова кампанії з розвитку електронного урядування в Україні,реалізовано за сприяння проекту «Реформа управління на Сході України», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.