03.07.2015

Міністерство оборони офіційно впровадило електронні закупівлі за тиловим напрямом. Про це на брифінгу в Будинку Уряду, 2 липня, повідомив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєва

«Сьогодні опубліковано наказ Міністра оборони на виконання відповідного рішення Кабінету Міністрів про впровадження експерименту з електронних закупівель в Міністерстві оборони і це означає, що електронні закупівлі за нагальною потребою Генерального штабу по всьому тиловому напрямі здійснюються на електронній платформі», - зазначив він. За словами Юрія Гусєва, це зокрема стосується речового забезпечення, харчування, автомастильних матеріалів. Він підкреслив, що даний проект впроваджується разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Волонтерським десантом Міноборони тощо.

«Це була непроста і терниста дорога з впровадженню цього проекту», - зазначив Юрій Гусєв і додав, що існував опір із впровадженням навіть у самому департаменті державних закупівель Міністерства, хоча вже на рівні тестування процедури були очевидні переваги.

Голова тендерного комітету Міністерства оборони України Олег Свірко також підтвердив, що у системі електронних закупівель дуже великі можливості економії коштів та прозорості проведення процедур.

Своєю чергою керівник проекту «Електронні закупівлі Міністерства оборони України»  Артур Переверзєв зазначив: «Окрім прозорості, у нас з’являється таке поняття як конкурентність. Виробники торгуються між собою і знижують ціну максимально. А інформація про них стає публічною після аукціону». Він також повідомив, що експеримент триватиме до 1 січня 2016 року. «До цього часу маємо подати повний звіт. І за цей час у нас є можливість відпрацювати цю систему», - зазначив він.