03.07.2015

За сприятливих погодних умов у поточному маркетинговому році Україна може досягти рекордних показників врожаю та експорту сої. Про це йдеться у статті Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка «Підсумки сезону: рекордні вершини та нові сподівання»

Зокрема, валовий збір культури може сягнути 4,1 млн. тонн, а експорт — 2,5 млн. тонн. Разом з тим, очікування міжнародних експертів, зокрема з проекту USDA, ще оптимістичніші — 4,4 млн. тонн збору та 2,6 млн. тонн - експорту. Олексій Павленко при цьому нагадав, що протягом минулого маркетингового року аграрії зібрали 3,9 млн. тонн сої. Експорт подвоїли (до 2,3 млн. тонн), а внутрішню переробку наростили на 15%.

У 2015/2016 маркетинговому році через зменшення посівних площ може дещо знизитися валовий збір ріпаку. Урожай та експорт прогнозуються на рівні 1,9 та 1,6 млн. тонн відповідно. Щодо соняшника, то збір очікується до 10 млн. тонн, з них на експорт — 30 – 50 тис. тонн.

Наявність власної кормової бази дозволила наростити виробництво та експорт продукції птахівництва. Зокрема, за 5 місяців поточного року у порівнянні з аналогічним показником минулого року експорт м'яса птиці зріс на 8%, або на майже 140 млн. грн.

«Зернові та олійні культури, олія соєва та соняшникова, м'ясо птиці й надалі залишатимуться пріоритетними експортними продуктами. При цьому розширюватимуться ринки збуту. До традиційних партнерів — Індії, Єгипту, Іспанії, Нідерландів, Туреччини, долучаться і нові — Китай,  Саудівська Аравія, Ірак, ПАР та Ізраїль», — зазначив Міністр.

Крім того, існують передумови для збільшення поставок м'яса птиці, яєць, меду, продукції глибокої переробки, овочів та фруктів до ЄС. На сьогодні експорт на європейський ринок уже здійснюють 210 українських підприємств.