03.07.2015

З початку запровадження ініціативи про безкоштовне надання земельних ділянок учасникам АТО до землевпорядної служби Запорізької області від цієї категорії  військових надійшло 582 заяви. За результатами їх розгляду, посадовці видали 322 дозволи на розроблення проектів землеустрою на відведення земельних ділянок загальною площею 297,16 гектара.

Із загальної кількості земель 161 земельний наділ площею 279,4 га планують відвести для потреб особистого селянського господарства, 125 ділянок площею 13,7 га – для садівництва, 36 ділянок площею 4,06 га – для будівництва та обслуговування житлових та господарських споруд.

«Землевпорядники Запорізької області продовжують аналізувати та узагальнювати інформацію про вільні земельні ділянки, які можуть бути передані у власність військовослужбовцям. Ми ставимо перед собою завдання максимально врахувати всі потреби учасників АТО, які звертаються з клопотаннями про надання землі», – зазначив в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Запорізькій  області Олександр Бондар.

На території Запоріжжя 10 родин учасників АТО вже отримали у власність земельні ділянки загальною площею 6,49 гектара. Землі використовують для особистого селянського господарства та ведення садівництва.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.