04.07.2015

В Україні у повному обсязі проведено весняно-польові роботи та забезпечено успішний старт жнив. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України.

Він підкреслив, що станом на сьогодні намолочено перший мільйон тонн зерна нового врожаю. Загалом жнива розпочато у 12 областях. «Це була найскладніша в історії України посівна кампанія. Але вона відбулася успішно попри здорожчання основних компонентів, брак бюджетної підтримки та бойові дії на Донбасі. Посівні площі склали 26,5 млн. га, рослини в цілому – у доброму і задовільному стані», – проінформував Міністр.

Посівна відбулася в усіх областях, у тому числі повністю засіяно підконтрольні Україні території Донеччини та Луганщини. Загалом урожай очікується на рівні 60 млн. тонн. «Україна буде не лише із хлібом, але і з цукром. Очікуємо виробити 1,5 млн. тонн солодкого продукту. З урахуванням залишків, а це 560 тис. тонн, повністю забезпечимо внутрішні потреби держави», – сказав Олексій Павленко.