04.07.2015

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко провів зустріч з Міністром культури Чехії Даніелем Германом у м. Брно.

Темою зустрічі стала двостороння співпраця у сфері культури та адаптація досвіду Чехії у проведенні реформ культурної політики. Сторони висловилися на користь активізації співпраці і розширення спектру міжміністерських та міжінституційних проектів. З цією метою домовлено укласти Угоду про співпрацю на 2016-2019 роки у листопаді-грудні цього року.

«Культурним відносинам необхідно надати нового імпульсу, і ми радо сприймаємо будь-які форми співпраці», - наголосив В’ячеслав Кириленко.

У ході зустрічі Даніель Герман запропонував розпочати проекти співпраці в бібліотечній галузі, сфері дігіталізаціі, архівній справі, театральній справі та мистецтві. Окрім того, Міністерство культури Чехії готове сприяти розвитку перекладів української літератури. Особливою темою співпраці має стати охорона культурної спадщини і реставрація, де Чехія має корисний для українських фахівців практичний досвід. В’ячеслав Кириленко також запропонував взаємодію в рамках проектів збереження історичної пам’яті. Зокрема, чеська сторона підтримала ініціативу Міністерства культури створити музей тоталітаризму в Україні. Віце-прем’єр-міністр висловив готовність встановити у Історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» пам’ятного знака загиблим чехам.

В’ячеслав Кириленко подякував Чехії за солідарність та підтримку українців в часи зовнішньої агресії проти України. «Консолідована позиція всієї європейської спільноти щодо державної незалежності і територіальної цілісності України дуже важлива для нас», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Водночас, він зауважив, що незважаючи на військові дії на Сході країни, необхідно проводити реформи.

Зі свого боку, міністр культури Чехії висловив підтримку курсу євроінтеграції України та запевнив у готовності передавати досвід проведення реформ у сфері культури. «Культура – це місточок, який нас поєднує. Форум «Місяць літературних читань», який ми відкриємо сьогодні, є важливим жестом солідарності наших країн», - сказав Даніель Герман.

В’ячеслав Кириленко передав запрошення Даніелю Герману відвідати Україну цього року.